Prodej firem 2021: V lednu nakupoval Metrostav a Bezrealitky

24. 2. 2021

Od letošního roku návštěvníky blogu budu pravidelně informovat o prodeji firem v ČR. Zaměřím se na střední a menší podniky, které změnily majitele, na zajímavé transakce se podívám více do detailu.

Informace čerpám z veřejného zdroje informací or.justice.cz

V prvním měsíci roku 2021 proběhlo několik zajímavých transakcí, které pro vás shrnu a pokusím se u těch nejzajímavějších z nich nastínit, jakou pravděpodobnou výši měla provedená transakce.

Bezrealitky s.r.o. koupil 50% podíl v Maxima Reality s.r.o.

Majitelé internetového serveru bezrealitky.cz vlastní podíly v několika desítkách společností. Nově získali i 50% podíl v realitní společnosti Maxima Reality s.r.o., která působí po celé ČR.

Společnost měla v průměru za období 2017 – 2019:
Tržby = 68 mil. Kč
EBITDA = 3,61 mil. Kč

Metrostav a.s. získal 100 % akcií Prockert & Hynek, a.s.

Přední česká stavební společnost Metrostav získala 100 % akcií firmy poskytující stavební a montážní služby, PROCKERT & HYNEK, a.s. Tato společnost se zaměřuje na komplexní výstavbu průmyslových a obytných staveb a má 55 zaměstnanců.

Její průměrná ekonomika za období 2017 – 2019:
Tržby = 147 mil. Kč
EBITDA = 12,4 mil. Kč

Erilens s.r.o. má nového majitele v příbuzném oboru

Společnost Erilens vyrábí a prodává zdravotnické pomůcky a její tržby jsou ročně okolo 80 mil. Kč. Od  11.2.2021 má nového majitele, pana Jiřího Vybírala. Zde se pravděpodobně jednalo o strategickou koupi společnosti, protože mezi firmami nového majitele je i společnost VECOM zdvihací zařízení s.r.o., která vyrábí zdvihací zařízení a rampy pro bezbariérovost budov.

Agro Bystřice a.s. změnil akcionáře

Zemědělský podnik Agro Bystřice, zaměřený na rostlinnou a živočišnou výrobu, má nového akcionáře. 100 % akcií firmy s tržbami kolem 150 mil. Kč a EBITDA blížící se 30 mil. Kč získala firma Milko Agrifood s.r.o. z Poděbrad.

Česká žula s.r.o. ze Strakonic má nového majitele z Prahy

100% podíl ve firmě Česká žula z Jihočeského kraje získala společnost Důl Premiot Těžební a.s. z Prahy. Nový majitel koupí firmy získal dobývací prostor ve Vysokém Chlumci, kde těží granit pro stavební materiál.

MG servis s.r.o. předán v rodině

Společnost MG servis, která vyrábí speciální mražené pokrmy pod značkou Jerrys, byla předána rodinným nástupcům původního majitele pana Václava Miklíka. Na nové majitele bylo převedeno 80 % společnosti, zbylých 20 % firmy (tady bych napsala, co je se zbytkem podílu, ten zůstal u původního majitele?)

Dopravce Marbete Royal s.r.o. změnil majitele

100% podíl v kamionové dopravě Marbete Royal s tržbami kolem 50 mil. Kč získal pan Martin Kuťák, který má podíly v desítkách dalších firem.

Stavební společnost Zetes KT s.r.o. pod novým majitelem

Stavební společnost Zetes KT z Klatov, která se zabývá realizací zemědělských, průmyslových a občanských staveb, změnila svého majitele.  Firmu s ročními tržbami 100 mil. Kč získal Ing. Ladislav Slota.

Průměrná ekonomika společnosti za období 2017 – 2019:
Tržby = 112 mil. Kč
EBITDA = 11,3 mil. Kč

Doufám, že tento článek pro Vás byl zajímavý. Rád zodpovím případné dotazy na e-mailu jiri@galikin.cz

Jiří Galík

Jiří Gálik

nákup a prodej společností

jiri@galikin.cz | 602 974 689

Další zajímavé články

9. 2. 2017

20 klíčových aktivit procesu Due diligence

Fúze a akvizice typicky zahrnuje značné množství požadavků due diligence ze strany kupujícího.

Přečíst celý článek

21. 9. 2020

Jak jsem pomohl majiteli prodat firmu za 150 milionů

Pomohl jsem majiteli prodat firmu a provedl ho celým procesem prodeje do úspěšného konce.

Přečíst celý článek

Všechny články