Prodej firem 2021: V únoru se prodal Queens Store a podíly v Rohlík.cz

2. 3. 2021

Od letošního roku návštěvníky blogu budu pravidelně informovat o prodeji firem v ČR. Zaměřím se na střední a menší podniky, které změnily majitele, na zajímavé transakce se podívám více do detailu.

Informace čerpám z veřejného zdroje informací or.justice.cz

V únoru 2021 proběhlo opět několik strategických akvizic a prodejů firem.

Rohlík.cz má nové spolumajitele a bude expandovat do Evropy

Nákup potravin on-line v době pandemie nabírá na obrátkách. Společnost Velká Pecka s.r.o. vlastní e-shop s potravinami Rohlík.cz. Majoritní majitel společnosti, pan Tomáš Čupr, prodal podíly ve společnosti, aby získal kapitál na vstup byznysu do západních zemí Evropy. Podíl ve společnosti koupili:

13 %    Enern Miton E-com Holding s.r.o.
8 %     Partech Growth II Holding SAS
6,6 %   Vitavest S. r.l.
5 %     Evropská banka pro obnovu a rozvoj
4,2 %   JTFG FUND I SICAV, a.s.
2,5 %  Quadrille Technologies IV Invest
2,5 %   R2G a.s.

Tržby 2020 = 4,2 mld. Kč
EBITDA 2020 = 89 mil. Kč

Pavel Bouška koupil 51% podíl ve společnost Lifefood

Miliardář Pavel Bouška doposud podnikal ve výrobě krmiv pro domácí zvířata, pod značkou Brit. Jeho holding Vafo koupil v posledních letech několik společností se stejným zaměřením v Evropě. Nyní se však rozhodl vstoupit do výroby zdravých potravin. V únoru koupil 51% ve společnosti Lifefood Czech Republic s.r.o., která vyrábí veganské potraviny v bio kvalitě. Díky spojení se silným partnerem může společnost významně vyrůst.

Tržby 2018 = 150 mil. Kč
EBITDA 2018 = 7,7 mil. Kč

Footshop koupil 100 % Queens Store

Peter Hajduček, který vlastní úspěšný internetový obchod Footshop, v únoru koupil svého konkurenta Queens. Jedná se tak o strategickou akvizici, kterou jistě obsadí větší část on-line trhu se značkovou obuví a oděvy. Ekonomika Queens Store 2019:

Tržby 2018 = 202 mil. Kč
EBITDA 2018 = 15,5 mil. Kč

Krisztián Orbán z Maďarska buduje holding na výrobu obytných kontejnerů

Krisztián Orbán vlastní společnost Moravia Containers s tržbami 350 mil. Kč, která vyrábí užitné kontejnery na míru. V únoru realizoval strategický nákup a koupil konkurenční firmu Contimade s.r.o. se stejným zaměřením a s tržbami přes 500 mil. Kč a EBITDOU blížící se 100 mil. Kč.

Cebia vstoupila do holdingu EAG

Před koupí vozu si jej můžete prověřit on-line v databázi původu a historie ojetých aut společnosti Cebia s.r.o. Tuto společnost v únoru získala mezinárodní investiční skupina EAG, která se zaměřuje na digitalizace automobilového trhu

Doufám, že tento článek pro Vás byl zajímavý. Rád zodpovím případné dotazy na e-mailu jiri@galikin.cz

Jiří Galík

Jiří Gálik

nákup a prodej společností

jiri@galikin.cz | 602 974 689

Další zajímavé články

9. 1. 2018

Nedostatek kvalitních zaměstnanců zvedá poptávku po výrobních firmách

Nedostatek kvalitních zaměstnanců zvedá poptávku po výrobních firmách Během první poloviny roku 2017 jsem navštívil několik desítek výrobních společností a jednal s majiteli o případném prodeji nebo nákupu jiné firmy,

Přečíst celý článek

3. 8. 2021

Prodej firem 2021: V červnu a červenci se prodaly firmy Montix, Cotring, Střída Sport a další.

V červnu a červenci proběhlo několik zajímavých akvizic v různých oborech od výrobce dveří, plastikářskou firmu až po strojírenskou výrobu. Jednalo se o strategické nákupy firem a na ty nejzajímavější se podívám více do detailu.

Přečíst celý článek

Všechny články