Spočítejte si tržní hodnotu své společnosti

21. 2. 2022

kalkulačka

Neztrácejte čas ani peníze za firmy zabývající se oceňováním podniků. Logika kupujících a investorů je totiž vždy podobná: Investoři nekupují minulost, ale budoucnost firmy. A kupující se bude snažit spočítat horizont návratnosti investice.

Při výpočtech se zpravidla používá metoda budoucích výnosů. Připravil jsem on-line tabulku, která na této metodě pracuje, a orientačně vám spočítá, jakou tržní hodnotu vaše firma má. Musím předem zdůraznit, že hodnota, kterou vám software spočítá, je opravdu pouze orientační.

Pokud chcete přesnější výsledek a porovnat se s ostatními podniky v oboru zkuste profesionální online kalkulačku pro oceňování podniku. Každá firma je jiná a do ocenění často vstupují faktory jako nemovitý majetek, stav zásob materiálu, patenty a samozřejmě aktuální poptávka po určitých odvětvích. Všechny tyto parametry nelze zahrnout do jednoduché tabulky, ale pro prvotní představu by vám měla posloužit dobře.

Kalkulačka pro vypočet hodnoty firmy

Zadejte ekonomické údaje v mil. Kč

Odpisy (v mil. Kč)Hospodářský výsledek před zdaněním (v mil. Kč)
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2023
Peněžní prostředky na účtech (v mil. kč)
Závazky vůči úvěrovým institucím (v mil. kč)

Vyberte odvětví svého podnikání

Charakterizujte odvětví a stav společnosti

Tržní hodnota společnosti

mil. Kč

Právě jste spočítali orientační tržní cenu vaší společnosti. Zajímá vás, podle jakého vzorce jsem počítal? Přečtěte si krátký článek Ocenění firmy. Pro majitele, kteří zvažují v budoucnu prodej firmy, jsem připravil několik rad, jak firmu připravit, aby její prodejní cena byla co nejvyšší – Jak zvýšit hodnotu společnosti před prodejem.

Profesionální kalkulačka a finanční analýza

Nestojíme na místě a máme pro Vás něco lepšího. Připravili jsme novou profesionální online kalkulačku pro oceňování podniku. Která je mnohem přesnější a poskytuje mezioborové porovnaní základních finančních ukazatelů zdarma.

Jiří Galík

Nejste spokojeni s výsledkem a myslíte že firma má jinou hodnotu?

Rád se s vámi pobavím a podíváme se na to více do detailu.

jiri@galikin.cz | 602 974 689