Dokumenty pro Due Diligence při prodeji firmy

4. 9. 2020

Investor před koupí firmy potřebuje důkladně prověřit fakta o Vaší společnosti. Pravděpodobně na to bude mít tým několika lidí nebo dokonce účetní a auditorskou firmu.

Je-li do financování akvizice zapojena banka formou akvizičního úvěru, tak právě banka bude vyžadovat kompletní prověření prodávané firmy a poté rozhodne o poskytnutí úvěru.

Se svými klienty jsem již několikrát tímto procesem prošel. Vždy je lepší se připravit v předstihu na okruh požadovaných dokumentů a informací, proto jsem pro vás připravil pravděpodobné seznamy dokumentů, které bude kupující vyžadovat, aby si vaši firmu před koupí prověřil.

Dokumenty ke stažení:

Jiří Galík

Jiří Gálik

nákup a prodej společností

jiri@galikin.cz | 602 974 689

Další zajímavé články

2. 7. 2020

Výběr správného kupce vaší firmy

Pro jednodušší porozumění všem možnostem jsem možné zájemce o koupi vaší firmy rozdělil na finanční a strategické investory. Finanční investor Tento typ je často označován i jako  bankovní investor. Je

Přečíst celý článek

8. 9. 2020

Data Room pro due diligence – jednoduše a za dobrou cenu

Obchod se v průběhu prodeje firmy dostane do fáze, kdy potřebujete zájemci předat velký objem informací a dokumentů. Navíc ze strany zájemce budou potřebovat přístup k těmto dokumentům i jeho poradci. Pro výměnu informací je vhodné využít virtuální Data Room - digitální úložiště.

Přečíst celý článek

Všechny články