Dokumenty pro Due Diligence při prodeji firmy

4. 9. 2020

Investor před koupí firmy potřebuje důkladně prověřit fakta o Vaší společnosti. Pravděpodobně na to bude mít tým několika lidí nebo dokonce účetní a auditorskou firmu.

Je-li do financování akvizice zapojena banka formou akvizičního úvěru, tak právě banka bude vyžadovat kompletní prověření prodávané firmy a poté rozhodne o poskytnutí úvěru.

Se svými klienty jsem již několikrát tímto procesem prošel. Vždy je lepší se připravit v předstihu na okruh požadovaných dokumentů a informací, proto jsem pro vás připravil pravděpodobné seznamy dokumentů, které bude kupující vyžadovat, aby si vaši firmu před koupí prověřil.

Dokumenty ke stažení:

Jiří Galík

Jiří Gálik

nákup a prodej společností

jiri@galikin.cz | 602 974 689

Další zajímavé články

5. 3. 2017

19 lekcí z M&A transakcí

Fúze a akvizice jsou náročné procesy, vyžadují důkladnou přípravu a často zapojení externího poradce. Níže jsou uvedeny různá poučení z M & A transakcí týkajících se prodeje soukromých společností.

Přečíst celý článek

21. 6. 2020

Vyjednání podmínek při prodeji firmy

Jakmile máte vážného zájemce o koupi Vaší firmy, je třeba vyjednat co nejlepší podmínky jejího prodeje. Podíváme se na nejdůležitější body, které řešíme s klienty při jednáních s investory.

Přečíst celý článek

Všechny články