Sladký úspěch: Panu Makovcovi jsme pomohli prodat pekárnu zemědělskému holdingu ADW z Třebíče

17. 12. 2023

Pomohli jsme klientovi prodat jednu z nejznámějších pekáren na Brněnsku. Úspěšnou akvizici ocení i spotřebitelé.

ADW zemědělský holding v rámci strategického tahu k posílení své pozice v pekařském průmyslu nedávno získal 100% podíl pekařství Makovec s.r.o., renomovanou pekárnu známou svým kvalitním, ručně vyráběným pečivem na brněnsku. Jako zprostředkovatel realizující tuto úspěšnou akvizici se s potěšením podělím o podrobnosti této transakce.

Vzestup pekařství Makovec

Náš klient, pan Aleš Makovec, společnost založil v roce 2006. S několika zaměstnanci vyráběl pečivo v provozovně ve Velaticích a už tehdy dokázal prosadit jeho řemeslné výrobky z pekárny a v regionu začal být známý jeho Velatický chléb.
O 17 let později se jeho firma opírá o 10 vlastních prodejen na brněnsku s tržbami 113 mil. Kč. Prodejny nad ostatní konkurencí vynikají tím, že se v nich přímo peče a můžete si koupit výrobky rovnou z pece. Zároveň je kladen důraz na kvalitu výrobků z poctivých surovin.

Zemědělský holding

Společnosti v holdingu ADW působí napříč několika obory v zemědělství. Od výživy půdy, zvířat, rostlin, přes obchodování se zemědělskými komoditami, až po prvovýrobu na vlastních polích. A právě vlastní produkce obilovin a mléka vytvořila myšlenku vstoupit do potravinářství. Na jaře letošního roku ADW získalo 100% podíl společnosti Karlova pekárna s.r.o., která se řadí mezi 10 největších pekáren v ČR.

Koupě pekárny

Nyní přikoupili pekárnu Makovec a obsadili další část prémiového trhu s pečivem. Získali tak tradiční řemeslnou pekárnu, která pro region dodává pečivo nejvyšší kvality a má síť vlastních prodejen po Brně.

Úspěšnou akvizici ocení především spotřebitelé v jihomoravském kraji, protože kvalitně vypěstované suroviny na Vysočině se přes pekárny dostanou na pulty prodejen a do obchodů. S příslibem pokračující výroby vysoce kvalitního pečiva a strategického postavení na trhu tento podnik připravuje půdu pro sladký úspěšný příběh ve světě pekařského podnikání.

Jsme rádi, že jsme pomohli klientům se začátkem tohoto příběhu a přejeme mnoho úspěchů.

Získejte cenné informace o nejnovějších novinkách ve světě fúzí a akvizic

Přihlaste se k odběru měsíčních novinek